Будівництво власної сауни

1-1024x768

Для того, щоб побудувати сауну, перш за все необхідно вибрати правильне місце. Дуже важливими моментами є фундамент лазні, комунікації та прокладання стоків. Будівництво саун під ключ artsauna.com.ua

Початок будівництва лазні

Якщо вхід до лазні побудований з південного боку, можна уникнути сильних заметів снігу взимку.

Виберіть рівну поверхню без нахилу або на височині. Найбільш оптимальною вважається конструкція розміром 6 x 4. Цього цілком вистачить, щоб розмістити в приміщенні передбанник, парильню та кімнату відпочинку.

Вибір матеріалів

Ваш вибір залежатиме від вибраного вами дизайну та від того, скільки ви можете дозволити собі витратити на будівництво.

Фундамент

Складіть план будівництва відповідно до обраного дизайну, враховуючи зовнішній та внутрішній периметр стіни. Вам знадобляться будівельні куточки, шнури, рулетка, кілочки та арматура. Використовуйте арматуру для перевірки вертикального рівня та вбийте кілки по кутах майбутньої будівлі. Переконайтеся, що діагоналі правильні по всьому периметру, а потім переходьте до внутрішньої стіни.

Після того, як всі краї позначені, натягніть шнур між кілками та перевірте висоту фундаменту за допомогою рівня. За допомогою рівня перевірте натяг шнура та позначте внутрішній край лазні.

Щоб переконатися, що фундамент буде залитий правильно, стрічкові фундаменти заливаються на ту саму ширину, що і зовнішній периметр і шнур знову натягується.

Тепер можна розпочинати земляні роботи. Викопайте траншею на необхідну глибину вздовж позначки. Це залежить від типу ґрунту на вашій ділянці.

Наступний крок – утрамбувати дно, вирівняти поверхню, засипати піском, утрамбувати та полити водою. Дайте висохнути і можете продовжити через кілька днів. Зробіть опалубку для основи, використовуючи різні матеріали, такі як ДСП, шифер, дошки та бруси. Вставте поперечні стійки, щоб запобігти роз’єднанню стінок опалубки під час заливання бетону.

Попередньо потрібно передбачити отвори для труб і т.д., щоб не довелося свердлити їх після заливання фундаменту, знижуючи тим самим міцність конструкції.

Якщо у вас немає можливості використовувати бетонозмішувач, ви можете купити готовий розчин М200 або М400. Потім ви можете самостійно замісити бетон із розчину, щебеню та піску. Консистенція маси має бути середньою та рідкою. Залийте фундамент і вирівняйте поверхню.

Продовжуйте будівництво приблизно через місяць після початку заливки. Зрештою, нанесіть вологозахисний засіб.

Якщо ви ретельно виконаєте всі кроки, у вас вийде міцний та довговічний фундамент.

Зведення стін

Цегляні стіни найкраще зводити з кутів, щоб забезпечити точність усієї конструкції. У кутку вкопайте два металеві профілі, що відповідають висоті майбутньої стіни. Вони вирівнюються за рівнем і закріплюються скобами, а між ними натягується один ряд високої волосіні.

Після укладання першого ряду, другий ряд укладається так само. Товщина шва має становити близько 20-25 мм. У віконних та дверних отворах мають бути встановлені перемички.

Внутрішнє та зовнішнє оздоблення

Внутрішнє оздоблення починається з монтажу каналізаційної системи та інших споруд, про які подбали під час будівництва фундаменту та стін.

Для стічних вод на ділянці необхідно вирити дренажний колодязь і підвести до нього трубу для відведення води.

Підлога може бути зроблена з дерева або бетону; другий варіант більш довговічний. Дерев’яна підлога зазвичай має невеликий ухил і негерметичний, тому вода стікає прямо в дренажні отвори.

Наступний крок – утеплення будівлі. Встановіть двері та вікна в заздалегідь підготовлені отвори. Обробіть стіни. Для цього зазвичай використовується дерев’яний настил із вагонки. У лазні встановлюються полиці, які можна розташувати в один або кілька рядів. Для монтажу вибирайте тверді породи дерева, оскільки хвойні породи містять смолу, яка може виділятися за високих температур і викликати отруєння.

Приміщення також має бути обладнане піччю. Ви можете зробити власну піч для лазні, використовуючи металеві труби та листи, а можете використовувати цеглу. Але краще купити готову піч для лазні, електричну чи дров’яну.

Мийна зона призначена для обмивання тіла після парилки, тому для забезпечення комфортного прийняття душу встановлюємо душову кабіну.

Posted on by metalscrap in Архитектура Комментарии отключены