Як правильно використовувати органомінеральні добрива

Как правильно использовать органоминеральные удобрения

Мінеральні та органічні добрива довгий час були головними конкурентами. Кожен тип має свої переваги та недоліки, принципи дії, сфери застосування. На практиці найкраще спрацьовує спільне використання цих продуктів.

Агротехніки почали створювати органомінеральні комбіновані гранули в минулому столітті після війни. Гумінові склади добре показували себе на експериментальних ділянках, давали швидкі результати при вирощуванні різних груп рослин. Сьогодні гумат калію можна купити в будь-якому спеціалізованому магазині. З кінця 20 століття органомінеральні комплекси повсюдно використовуються в господарствах і приватних угіддях.

Особливості ОМД

ОМД або органомінеральні добрива — це суміш органічних компонентів і мінеральних поживних речовин. Органіка виконує роль основи — зазвичай це послід, гній, торф. Під час обробки в природний матеріал вводяться мікро- і макроелементи.

Форма ОМД:

  • Гранули. Найпопулярніший варіант, оскільки він зручний у використанні, має відмінну сипучість, може наноситися вручну і механізовано.
  • Рідка. Концентрована поживна поживна витяжка, вона до використання розводиться водою до необхідної концентрації, після використовується для обприскування листя або внесення в кореневу область.

Органічна основа може становити до 40%. Точний склад залежить від формули, інформацію шукайте на упаковці або в описі товарної картки каталогу.

Асортимент

Ви можете купити гумат калію та інші ОМД в спеціалізованих магазинах. Універсальні гранульовані, рідкі формули в плані вмісту поживних речовин задовольняють запити більшості вирощуваних у садах, городах, фермерських господарствах культур. Виробники регулярно випускають нові ОМД з урахуванням потреб окремих рослин. Ви можете вибрати комбіновані добрива універсального типу або окремо для хвойних, квіткових культур, газонів, пшениці, рису, кукурудзи, буряків, картоплі.

У чому секрет ефективності?

Поживні речовини з гранул виходять дозовано, це дає змогу задовольняти потреби культур на різних етапах їхнього розвитку. У кореневій зоні постійно підтримується комфортна концентрація ґрунтового розчину, за неї унеможливлено кореневі опіки, засолення ґрунтів або передозування поживних речовин. Азот фіксується в кореневмісному шарі ґрунту, вглиб не проникає. Також при використанні ЗМУ іон калію в ґрунті зберігається максимальний час.

Posted on by metalscrap in Агротема Комментарии к записи Як правильно використовувати органомінеральні добрива отключены